Mes

VIENAS KŪRINYS JĖZUJE KRISTUJE

PROJEKTAI

Šie projektai yra skirti platesnei visuomenei. Bažnyčia inicijuoja ir globoja keletą projektų,
veikiančių už bažnyčios ribų ir besirūpinančių žmonių gyvenimais, jų atstatymu ir ugdymu.
Štai keletas vykdomų projektų:

MOTERŲ DIENOS CENTRAS “ALFA”

Tai pirmasis lietuviškas moterų dienos centras Londone, kurio tikslas – padėti visoms priklausomybių pavergtoms moterims, norinčioms atsikratyti depresijos, gėdos, vienatvės jausmo ar baimės keisti savo gyvenimą. Mes siekiame, kad sunkumus savo gyvenime patyrusios moterys atsitiestų, pamiltų save iš naujo ir gyventų visavertį gyvenimą.
Šiame centre moterų laukia nuoširdus ir atviras pokalbis, palaikymas, saugi aplinka, pagalba sielai, kūnui ir dvasiai. Kad ir kokia būtų jūsų situacija, išeitis visada yra! Jei atpažinai save ar žinai, kam reikalinga tokia pagalba, ženk žingsnį, nelauk! Tu esi ne viena, mes norime tau padėti!

Daugiau

Šiandien Londone labai dažnai susiduriame su psichologiniu ar fiziniu smurtu artimoje aplinkoje, priklausomybe nuo alkoholio ar narkotikų, prostitucija, depresija, vienatve ir baime keisti savo gyvenimą.

Kalbos barjeras ir žinių trukumas neretai uždaro atvykusį žmogų tarsi į kalėjimą, iš kurio išeiti vienam ar vienai nėra paprasta.

2016 m. duris atvėrė Moterų krizių dienos centras „Alfa“, kuriame laukiame tokiose situacijose atsidūrusių moterų.

 • Kiekvieną ketvirtadienį / 11.00- 17.00 val.
 • 698 Woolwich Road,
  London,
  SE7 8LQ
 • +44 79519 51689
 • http://www.alfawomen.uk/

VYRŲ PRIKLAUSOMYBĖS LIGŲ REABILITACIJOS CENTRAS “ALFA”

Tai pirmoji organizacija Didžiojoje Britanijoje, kurios tikslas – pasiekti lietuvių išeivių bendruomenės narius, priklausomus nuo tokių psichoaktyvių medžiagų kaip alkoholis ar narkotikai, ir padėti jiems išsilaisvinti nuo šių priklausomybių bei išspręsti priklausomybės sukeltus padarinius.

Daugiau

Labdaros ir paramos fondas „ALFA“ buvo įsteigtas 2008 m. lapkričio mėn., 2009 m. lapkričio mėn. Londone pradėjo veikti vyrų priklausomybės ligų reabilitacijos dienos centras, 2011 m. lapkričio mėn. įkurtas vyrų ilgalaikės reabilitacijos centras Colchester mieste.
Reabilitacijos centro programa apima šias sritis:

 • Dvasinis ugdymas – Šventojo Rašto studijos, įvairūs kursai, konsultacijos, bažnyčios lankymas.
 • Priklausomybės pažinimas ir jos sprendimo būdai – grupinių bei asmeninių užsiėmimų, paskaitų ir konsultacijų metu pacientai mokosi atpažinti ligos ir atkryčio simptomus bei tinkamus sprendimo būdus.
 • Sveikatos pokyčiai – įvairių ligų ir sutrikimų, būdingų priklausomybės ligomis sergantiems asmenims, gydymas, sveikos gyvensenos ir mitybos įpročiai, asmens higiena.
 • Elgesio pokyčiai – bendravimo ir socialinių įgūdžių lavinimas.
 • Gyvenimo būdo pokyčiai – grupinių bei asmeninių užsiėmimų, sportiniai užsiėmimų, išvykų metu planuodami savo laisvalaikį ir turėdami galimybių susitikti ir susipažinti su įdomiais žmonėmis, pacientai mokosi įsisavinti naujas kasdienio gyvenimo normas.
 • Santykiai su šeima – santykių su artimaisiais atkūrimas, konfliktų bei problemų šeimoje sprendimas.
 • Socialinė integracija – ateities karjeros planavimas ir įdarbinimas, pagalba ieškant gyvenamosios vietos.
 • Dienos centro paslaugos prasideda pirmine konsultacija ir apima įvairias reabilitacijos sritis iki visiškos medicininės, psichologinės reabilitacijos ir socialinės integracijos Lietuvoje bei Anglijoje.

LITUANISTINĖ IR MENŲ MOKYKLA “MOKSLIUKAS”

Lituanistinės ir menų mokyklos “Moksliukas” tikslas padėti atsiskleisti vaiko asmenybei, puoselėti ir ugdyti mažųjų talentus. Mokykloje galite išmokti groti jūsų pasirinktu instrumentu, mokytis lietuvių kalbos ir literatūros, lietuvių istorijos bei kultūros.
Šiuo metu mokykloje veikia du skyriai: lituanistinis ir muzikinis.

Daugiau

Mes tikime, kad mūsų ateitis yra vaikai, o kad jie užaugtų dori ir būtų sudėtos teisingos vertybės, turime į juos investuoti.

 • moksliukas.co.uk
 • @moksliukas
 • LITUANISTINIS SKYRIUS
  Beckton Community Centre
  14 East Ham Manor Way
  London
  E6 5NG
  MUZIKINIS SKYRIUS
  1 Radland Road
  Canning Town
  London
  E16 1LN
 • Lituanistinis skyrius: +44 78131 07947 / Muzikinis skyrius: +44 74141 77772

VAIKŲ DARŽELIS “MOKSLIUKAS”

Darželyje “Moksliukas” siekiame užtikrinti saugią, šiltą ir laimingą aplinką, kurioje vaikai gali augti ir mokytis žaisdami, o tėvai ir globėjai gali jaustis visada laukiami.

Daugiau

„Moksliuko“ tikslas – plėtoti vaiko dvasines ir socialines dovanas bei talentus. Mes gerbiame ir puoselėjame kiekvieno vaiko individualumą savo vaikų darželyje bei norime, kad kiekvienas iš jų augtų apsuptas Dievo bei žmonių meile ir taptų atsakingu piliečiu.

CHORAS “GAUSA”

Choras „Gausa“ susibūrė 2008 m. Dainuoti buriasi įvairių profesijų žmonės, kurie tiesiog mėgsta muzikuoti ir nori prisidėti prie prasmingos muzikinės veiklos. Chorui vadovauja jau gerai lietuvių bendruomenei pažįstama, kūrybinga ir entuziastinga vadovė Rita Gužauskienė. Per daugelį muzikinio darbo metų vadovavo keliems lietuvių vaikų chorams, išugdė ne vieną talentą. Už savo pasiekimus jai buvo suteiktas „Metų lietuvio 2008“ titulas Londone.

Daugiau

Choras dalyvauja įvairiuose lietuvių bendruomenės bei Lietuvos Ambasados reginiuose, koncertuoja lietuvių ir anglų bažnyčiose.

Choro „Gausa“ 10-ties metų veiklos ryškiausi pasiekimai
Choras dalyvavo trijose Lietuvos dainų šventėse Vilniuje:

 1. Lietuvos tūkstantmečio dainų šventė „Amžių sutartinė“, 2009 m.
 2. Lietuvos dainų šventė „Čia mūsų namai“, 2014 m.
 3. Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos“, 2018 m.

Choras „Gausa“ dalyvavo 9-oje Šiaures Amerikos  Lietuvių dainų šventėje  „Daina aš gyvenu“  Toronte, Kanadoje 2010 m. Taip pat, 10-oje Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventėje „Padainuosim dainų dainelę“ Čikagoje 2015 m.

Nuo pat 2013 m. penkis metus iš eilės choras „Gausa“ yra kviečiamas dalyvauti Birželio 14-tai, Gedulo ir vilties dienai paminėti, kai lietuviai, latviai ir estai buvo ištremti į Sibirą. Būtent čia užsimezgė trijų Baltijos šaliu chorų draugystė, kur kartu atlikdavo po viena kiekvienos šalies daina.

2017 m. lapkričio 10-15 d. choras „Gausa“ Peterburge dalyvavo 10-ame tarptautiniame folklore festivalyje „Inter Folk“ in Russia. Čia choras buvo apdovanotas:

 1. Diplomu už dalyvavimą festivalyje „Interfolk in Russia“.
 2. 10-ojo Tarptautinio folkloro konkurso „Grand Prix Interfolk“ Aukso diplomu ir 1-uoju prizu bei buvo atrinktas dalyvauti pasirodyme pagrindiniam prizui laimėti.
 3. Choras „Gausa“ buvo apdovanotas specialiu žiuri prizu ir diplomu už tautinių tradicijų išsaugojimą bei puoselėjimą.
 4. Taip pat Europos folkloro asociacijos prezidentas Kaloyan Nikolov įteikė kvietimą dalyvauti ir pristatyti mūsų tautos tradicijas Pasaulio folkloro čempionate „World Folk“.

2018 m. rugpjūčio 23-28 d. choras dalyvavo 8-ajame Pasaulio folkloro čempionate 2018, Nessebare, Bulgarijoje. Apdovanojimai šiame konkurse:

 1. Įteiktas Laureatų diplomas.
 2. Diplomas „Discovery“ – choras „Gausa“ čempionato atradimas.
 3. Folkloro vokalinių ansamblių ir chorų kategorijoje už modernių aranžuočių atlikimą choras „Gausa“ apdovanotas diplomu ir aukso medaliu.
 4. Choro aukščiausias pasiekimas šiame čempionate – Grand Prix nominacija ir auksinis Orfėjas.
 5. Pasaulio čempionato „Wold Folk 2018“ uždarymo ceremonijoje chorui „Gausa“ buvo įteiktas Burgo miesto (Bulgarija) savivaldybės mero diplomas už tautos tradicijų saugojimą ir puoselėjimą. Taip pat buvo įteikta Imperatoriaus Konstantino 4-ojo laikų auksinės monetos kopija.
 6. Uždarymo ceremonijoje buvo paskelbta, kad choro „Gausa“ vadovei ir dirigentei Ritai Gužauskienei suteikiamas garbingas Maestro titulas.

Ir  paskutinis ir labai garbingas pasiekimas „Gausai“  – tai rugsėjo 22 d. dalyvavimas Londono Branderburgo festivalio chorines muzikos koncerte kartu su Latvijos ir Estijos chorais.

Choro veiklą galite stebėti „Gausos“ Facebook’o puslapyje.

 

SEKMADIENIO SUSIRINKIMAI - 11.00 val., 698 Woolwich Road, SE7 8LQ 

MALDA - pirmadienį - ketvirtadienį 19.00 val., 1 Radland Road, Canning Town, E16 1LN

lt_LTLithuanian
en_GBEnglish lt_LTLithuanian